جدیدترین نشانه ی رکود درمسکن،کاهش چشمگیر اسباب کشی

جدیدترین نشانه ی رکود درمسکن،کاهش چشمگیر اسباب کشی

 یکی از نشانه های رکود در بازار مسکن، کاهش ۳۵ درصدی میزان اسباب کشی در تابستان امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل است

به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان؛ برنامه پیک بامدادی رادیو ایران به موضوع رکود در بازار مسکن پرداخته است. با توجه به آمارها، میزان اسباب کشی‌ها در تابستان امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۳۵ درصد کاهش داشته است

فصل تابستان اوج رونق فعالان حوزه حمل و نقلِ بار و اثاثیه منزل به شمار می رود،امری که در تابستان امسال،رکودی سنگین را تجربه کرد.

اسدا...کبیری،یکی از فعالان حوزه حمل و نقل بار و اثاثیه در گفت و گو با خبرنگار راه و شهرسازی،با اشاره به رکود شدید حاکم بر بازار حمل و نقل اثاثیه اظهار کرد:در گذشته های نه چندان دور،حجم جابجایی ها و ضریب تقاضا برای ارائه خدمات در این خصوص به میزانی بالا و قابل توجه بود که کاهش  شدید تقاضا در فصول پاییز و زمستان را نیز جبران می کرد.

وی افزود:اما در تابستان سه چهار سال اخیر،این میزان به نحو محسوسی افت داشته و متاسفانه تابستان امسال را می توان به اوج بی بازاری و رکود اقتصادیِ فعالان این عرصه تشبیه نمود.

رهاد پورمختار،کارشناس حمل و نقل و عضو سابق اتحادیه مذکور در یکی از شهرستان های استان تهران،در گفت و گو با خبرنگار راه و شهرسازی،با اشاره به کاهش محسوس میزان جابجایی مستاجران گفت:برخی از آمار و ارقام غیر رسمی موید کاهش 30 تا 40 درصدی جابجایی ها در تابستان امسال است که این رقم و عدد برای افرادی که تنها راه تامین معیشت آنها از این مسیر(حمل و نقل اثاثیه)می گذرد بسیار سنگین و غیر قابل هضم خواهد بود.

پورمختار تصریح کرد: البته در صورت دریافت خدمات از مراکز و دفاتر مجاز حمل و نقل،خسارات احتمالی در حین جابجایی بر عهده مراکز مذکور خواهد بود و اگر متولی مجموعه اشاره شده از پرداخت خسارت امتناع ورزد،اتحادیه مربوطه،موضوع را بررسی و پیگیری خواهد کرد و بر همین مبنا و اساس است که عموما توصیه می شود متقاضیان،خدمات حمل و نقل را از مراکز مجاز دریافت نمایند.

وی در خاتمه یادآور شد:به هر ترتیب،تردیدی وجود ندارد که در صورت ایجاد رونق اقتصادی تمامی مشاغل از این تحول مُتِنَفِع می شوند که فعالان و کارگران حوزه حمل و نقل بار و اثاثیه نیز از آن مستثنی نخواهند بود.

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.
 
آیا به مشاوره نیاز دارید؟

تماس بگیرید
۰۹۱۹۷۳۰۱۲۸۸(مشاوره رایگان)

تماس تلفنی پیام در تلگرام